Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie na potrzeby świadczenia dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizacji reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Nocowanie.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Twoje dane Wirtualna Polska przetwarza w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby stosowania badań rynkowych w celu uzyskania informacji na temat odbiorców, którzy odwiedzają naszą witrynę i oglądają reklamy oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google’a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google’a - tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google’a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj.
Wdzydze – wieś kaszubska,województwo: pomorskie,powiat: kościerski,gmina: Kościerzyna,na Pojezierzu Kaszubskim,obszar: Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
⚑....Początki Muzeum sięgają 1906 r. Jego twórcy Teodora i Izydor Gulgowscy byli założycielami, pierwszego na ziemiach polskich, muzeum na wolnym powietrzu. Urządzili je w XVIII – wiecznej gburskiej chałupie, którą odkupili od miejscowego gospodarza - Michała Hinca. Tam zgromadzili, typowe dla tego czasu, sprzęty domowe i gospodarskie oraz cenną kolekcję złotem haftowanym czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramiki.
......................................................................................................................................................................................................................................
✍..✎...a na zdjęciu XVIII-wieczna karczma stała niegdyś przy ul. Sobieskiego w Rumi. W czasach swojej świetności służyła nie tylko za miejsce noclegu i wyszynku. Była też miejscem wymiany koni pocztylionów, kursujących z Gdańska do Berlina. We Wdzydzach Kiszewskich stanowi główną część sektora wejściowego. Przez karczmę wchodzą i wychodzą zwiedzający skansen.
Wraz z karczmą powstał parking i nowy wjazd na teren skansenu - Kaszubskiego Parku Etnograficznego.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału - bądź pierwszy!