Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie na potrzeby świadczenia dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizacji reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Nocowanie.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Twoje dane Wirtualna Polska przetwarza w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby stosowania badań rynkowych w celu uzyskania informacji na temat odbiorców, którzy odwiedzają naszą witrynę i oglądają reklamy oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google’a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google’a - tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google’a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj.
Leśniewo aż do końca XVI wieku zwane było Nowym Mechowem. Dokładna data założenia Nowego Mechowa – jako folwarku należącego do cystersów oliwskich nie jest znan (Domatówko)
Leśniewo aż do końca XVI wieku zwane było Nowym Mechowem. Dokładna data założenia Nowego Mechowa – jako folwarku należącego do cystersów oliwskich nie jest znana, najstarsza wzmianka pochodzi z 1432 roku. Po znacznym rozwoju w XVII w. Leśniewo zostało włączone do klucza starzyńskiego i wydzierżawione. W 1772 roku arendarzem Leśniewa został Krystian Aleksander Hevelke, który oddał majątek kilku poddzierżawcom. Właściciel resztki folwarku, niejaki van Bosch sprzedał go w 1887 roku Radzie Kościoła Ewangelickiego, która wzniosła w 1892 roku murowany kościół. Szkoła podstawowa im. Józefa Dambka w Leśniewie W latach 1922-1927 w miejscowej szkole podstawowej jako nauczyciel pracował Józef Dambek – pomorski działacz społeczny i pedagog, podczas okupacji niemieckiej przywódca Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Kaszubski", zastępca prezesa Rady Naczelnej, a od 1943 r. – przywódca Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Parafia ewangelicka istniała do początku II wojny światowej. Po wojnie kościół ów pełnił rolę filialnego dla rzymskokatolickiej parafii w Mechowie, aż do roku 1975, kiedy to stał się kościołem parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi, zarządzanym przez charyzmatycznego ks. Zbigniewa Krzewinę. W 1992 roku proboszcz Krzewina, podczas corocznej modlitwy za ofiary zamordowane przez Niemców w lasach piaśnickich (1939/40) zmarł nagle na atak serca, jako ówczesny kustosz owego miejsca martyrologii. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału - bądź pierwszy!