Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie na potrzeby świadczenia dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizacji reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Nocowanie.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Twoje dane Wirtualna Polska przetwarza w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby stosowania badań rynkowych w celu uzyskania informacji na temat odbiorców, którzy odwiedzają naszą witrynę i oglądają reklamy oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google’a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google’a - tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google’a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj.
Park Kulturowo- Krajobrazowy Źródliskowa Dolina Płoni został utworzony w 1996 r. i stanowi północną część Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego istniejącego od 1991 r. Został również objęty ochroną przyrody w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000.
Źródliskowa Dolina rzeki Płoni, jest to obszar, który pod względem rzeźby terenu, przypomina obszary Beskidu niskiego do tego stopnia, że miejscowa ludność nazywa go "Bieszczadami Barlineckimi". Najwyższe wzniesienia dochodzą tu do 115 m n.p.m., a najniższe w samej dolinie rzeki Płoni 34,0 m n.p.m. przy ujściu Kanału Młyńskiego i 24 m przy moście w Laskówku. Zbocza doliny urozmaicone są licznymi wąwozami, pokrytymi bardzo pięknymi fragmentami lasów grądowych, o strukturze wielowarstwowej. Las tworzą przede wszystkim grab zwyczajny, dąb szypułkowy, klon zwyczajny, lipa drobnolistna, brzoza brodawkowata z domieszką jaworu lub buka. Podszycia i podrost tworzą gatunki górnego piętra wraz z licznie występującymi krzewami leszczyny, trzmieliny, kaliny, derenia i innymi krzewami. Runo w tym typie lasu rozwija się stosunkowo bujnie, zwłaszcza na glebach wilgotnych. Zarejestrowano tu wiele osobliwości, między innymi obrazki plamiste, kokoryczce wątłą i pustą, modrzyk górski i inne. Oprócz tego występują tu buczyny, lasy łęgowe głównie łęg olszowo-topolowy. W jeziorach i stawach rybnych występuje bogata roślinność wodna z okazałymi zespołami lilii wodnych z grzybieniem białym i grążelem żółtym. Niemniej bogata jest fauna doliny.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału - bądź pierwszy!