Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie na potrzeby świadczenia dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizacji reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Nocowanie.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Twoje dane Wirtualna Polska przetwarza w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby stosowania badań rynkowych w celu uzyskania informacji na temat odbiorców, którzy odwiedzają naszą witrynę i oglądają reklamy oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google’a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google’a - tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google’a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj.
Barcice-Cmentarz wojenny z I wojny światowej .
Cmentarz nr 347 w Barcicach jest położony na terenie cmentarza parafialnego, przy szosie z Piwnicznej do Now (Barcice Górne)
Barcice-Cmentarz wojenny z I wojny światowej .
Cmentarz nr 347 w Barcicach jest położony na terenie cmentarza parafialnego, przy szosie z Piwnicznej do Nowego Sącza. Ściana pomnikowa stanowi jednocześnie mur zewnętrzny cmentarza parafialnego. Od strony szosy umieszczono na niej duży, żeliwny krzyż typu austriackiego, dzięki czemu cmentarz łatwo zauważyć. Wejść na cmentarz można od drugiej strony, przez bramę cmentarza parafialnego. Projektantem cmentarza był Gustaw Ludwig. Jest to średniej wielkości kwatera na planie prostokąta otoczona ogrodzeniem, które w części tylnej stanowi pełny mur (w nim ściana pomnikowa). Po bokach stoją betonowe słupki, a między nimi stalowe rury, natomiast z przodu ogrodzenia między słupkami powieszono gruby łańcuch. Wejście na cmentarz prowadzi przez małą, stalową bramkę umieszczoną na wprost pomnika centralnego - ściany w kształcie trapezu z dużymi żeliwnymi krzyżami typu austriackiego po obu stronach. Na polach grobowych znajdują się niskie cokoliki z małymi krzyżami jedno- i dwuramiennymi oraz tabliczkami imiennymi. Stan cmentarza jest dobry. Pochowano tu Austriaków z 13 pułku piechoty, 32 i 34 pułku piechoty landwery, 23 pułku piechoty honwedu, 9 pułku dragonów, 13 pułku ułanów, 30 pułku strzelców, a także 5 Rosjan. Wśród poległych był również rotmistrz 13 pułku ułanów o polsko brzmiącym nazwisku Zaręba-Cielecki. Informacje zaczerpnięto z książki Romana Frodymy "Galicyjskie Cmentarze wojenne. Tom III. Brzesko - Bochnia - Limanowa" (Pruszków 1998)
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału - bądź pierwszy!